Antalya Turizm Taşımacılık

antalya

Turizm taşımacılık, havalimanı ulaşımı kongre ve seminer taşıma organizasyonu, gezi - tur taşımacılığı ve her türlü yolcu taşımacılığında en son haberler...

EXPO 2016 Antalya Konseyi Toplantısı yapıldı ( 04.04.2017 )
EXPO 2016 Antalya Konseyi 2'nci Olağan Toplantısı, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak başkanlığında yapıldı.
05 Nisan 2017 Cuma 19:08 EXPO 2016 Antalya Genel Sekreteri Selami Gülay, Rixos Downtown Otel'deki toplantıda yaptığı konuşmada, EXPO 2016 Antalya Ajansı olarak ilk toplantıdan sonra ciddi anlamda mesafe aldıklarını, mevzuat anlamında çalışmalar yaptıklarını ve 16 yönetmelik çıkardıklarını belirtti.
İnsan Kaynakları İlgili Usul ve Esaslar Yönetmeliği, EXPO 2016 Antalya Ajansı Çalışma Usul ve Esaslar Yönetmeliği olmak üzere iki önemli yönetmeliği Başbakanlığa gönderdiklerini anlatan Gülay, ''Bu yapı yüzde 90 oranında şekillenmiş durumda. Ankara Ofisi ve Antalya Genel Sekreterlik Ofisi çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor. Ankara Ofisi'ni 2 Şubat 2017'de açtık. Antalya'da Akdeniz Üniversitesi Rektörlük ek binada faaliyet gösteriyoruz'' dedi.
EXPO alanında 103 bina bulunduğunu belirten Gülay, ''Binaların 96'sını sayın Bakanımızın katılımıyla yıktık. 7 binanın tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor. Yetkililer, bu binaların tehlike arz etmediğine ve kullanılabileceği yönünde görüş verirse binaları EXPO'da kullanmak istiyoruz. Alanda bin 329 ağaç var. Karayolları'nın, ASAT'ın, DSİ'nin, TEDAŞ'ın yapması gerekenler için bizden alanın projesi isteniyor. Bizde projeyi ortaya koymak için var gücümüzle çalışıyoruz'' dedi.
Alana yönelik çalışmaların yapılabilmesi için master plan ve proje için hazırlık yaptıklarını dile getiren Gülay, şöyle konuştu:
''Bu hafta Tarım Reformu Genel Müdürlüğü yetkilileri Antalya'ya gelecek ve alanda detaylı bir çalışma gerçekleştirecek. Alanı taşkın ve sudan korumak için aynı kuruluş bir çalışma yapacak. Türkiye'nin bir EXPO geçmişi olmadığı için dünyadaki yapılan EXPO'ları inceleyerek, en başarılısını en iyisini nasıl yakalayacağımızın hesabını yapıyoruz.''.

Belek+ Side + Manavgat + Alanya + Kemer + Kaş